KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16502023
nr 1650 2023
Olavi Laine
(1922-1983), Finland
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på duk, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 66x85 cm
Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 19:23:57
14/10 19:04:15
14 okt
finländsk konst och design
Läs mer om finländsk konst och design